czy ZT 71/2007 będzie dalej ważna i zmieniona?

Czy my zwykli obywatele zastanawiamy się jak wiele naszych udręk można by uniknąć gdyby sprawujący z naszego nadania władze poważnie podchodzili do swoich obowiązków? Jedną z takich sytuacji jest niepozorna decyzja zatwierdzenia typu ZT 71/2007 dotycząca grupy urządzeń dzięki którym policja od 2007 roku mierzy prędkość naszym pojazdom. Aby zrozumieć w czym jest problem należy zestawić dwa obrazki z instrukcji obsługi takiego urządzenia oraz z ZT 71/2007:

ZT 71/2007 zabezpieczenie śrub kalibracyjnych
Śruby kalibracyjne (regulacyjne) w Ultralyte

Jak widać śruby kalibracyjne są dwie a zabezpieczenie jest na jednej. Czy taki sposób zabezpieczenia jest właściwy? Oczywiście nie, zabezpieczenie jednej śruby kalibracyjnej nie uniemożliwia skorzystanie z drugiej. Czy w związku z powyższym decyzja ZT 71/2007 jest zgodna z prawem? Odłóżmy na chwilę odpowiedź na to pytanie.

Gdyby kogokolwiek zainteresował ten temat i chciałby uzyskać elektroniczną wersję instrukcji obsługi Ultralyte towarzyszącą decyzji zatwierdzenia typu ZT 71/2007 proszę o kontakt.

PS. Właśnie dzisiaj 3.07.2017 mija ważność powyższej decyzji. Od jutra nowych urządzeń tego typu nie można wprowadzać do użytku. Co jednak z już wprowadzonymi?